Press Statement

Afghanistan: انالله و انا الیه راجعون

06 Sep, 2021

باتأثر و تأسف فراوان یکی از چهره‌های مطرح خانواده مطبوعات افغانستان و مرد خوش نام و آزاده کشور رخت سفر بست و برای همیش از میان ما رفت.

هییت رهبری اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان مراتب غم شریکی و تسلیت خویش را جهت شهادت آقای فهیم دشتی رئیس قبلی اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان و یک تن از بهترین های خانواده مطبوعات افغانستان در سه دهه اخیر در کشور، ابراز نموده و از الله سبحانه و تعالی برایش بهشت برین و برای خانواده ایشان و خانواده مطبوعات افغانستان صبر جمیل استدعا مینماید.

فهیم دشتی نزدیک به سه دهه در عرصه کار خبرنگاری در شرایط دشوار فعالیت های گسترده، موثر و با دستاورد داشت. آقای دشتی حدود ۸ سال به حیث مسئول اجرایی و رییس عمومی اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان با اتحادیه همکاری داشت و از آدرس این نهاد برای خانواده مطبوعات افغانستان کارهای چشمگیری را انجام داد. فعالیت های آقای دشتی در عرصه کار خبرنگاری و رسانه یی درج تاریخ مطبوعات افغانستان خواهد ماند.

آقای فهیم دشتی بیست سال  قبل از امروز در یک حمله انتحاری در ولایت تخار در‌کنار قهرمان ملی افغانستان شهید احمد شاه مسعود که حضور داشت، از ناحیه قسمت های از بدن زخم برداشت و دو دهه بعد به روز یک شنبه در اثر جنگ در ولایت پنجشیر دار فانی را وداع گفته و به دار ابدی رخت سفر بست.

اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان مرگ آقای دشتی را برای خانواده مطبوعات افغانستان یک ضایع بزرگ دانسته و از بارگاه الله متعال برای آقای دشتی بهشت و برای بازماندگانش صبر جمیل استدعا دارد.

با احترام

هیئت رهبری اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان

Comments